آموزش وردپرس

کدوم بهتره وردپرس یا html؟1 min read

کدوم بهتره وردپرس یا html؟

آیا میخواهید سایت مربوط به کسب و کار خود را راه اندازی کنید اما در مورد چگونگی راه اندازی آن مطمئن نیستید؟ شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که کدوم بهتره وردپرس یا html؟ در این مطلب میخواهیم به مقایسه HTML و وردپرس پرداخته و اینکه کدامیک برای راه اندازی سایت تجاری مناسب تر بپردازیم.

کدوم بهتره وردپرس یا html؟

وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS است. سیستم های مدیریت محتوا به شما اجازه می دهند تا سایت خود را از طریق ظاهری کاربرپسند مدیریت کنید.

شما می توانید تمام تغییرات سایت خود از محیطی که پیشخوان نام دارد و درک آن حتی برای افراد تازه کار نیز آسان است، انجام دهید.

« برای مشاهده تمامی مقالات آموزش وردپرس کلیک کنید. »

در حالیکه CMS های زیادی در وب وجود دارند، وردپرس محبوب ترین در میان آنها است و گواه این موضوع هم این است که ۲۶% از تمام سایت های موجود در اینترنت از این سیستم استفاده می کنند.

البته نباید WordPress.org و WordPress.com را با هم اشتباه گرفت. وردپرس، سیستم متن بازی است است که از طریق سایت WordPress.org دسترسی به آن امکان پذیر است. اما در طرف دیگر، WordPress.com نوعی میزبان ارائه دهنده خدمات است.

بعد از ذکر توضیحات بهتر است نگاهی هم به مزایا و معایب استفاده از وردپرس بیاندازیم. و ببینیم کدوم بهتره وردپرس یا html؟

مزایای استفاده از وردپرس

بروز رسانی آسان – شما می توانید به سادگی وارد سایت وردپرس خود شده و برگه های جدیدی را بدون پرداخت هزینه به توسعه دهنده، به سایت خود اضافه کنید. استفاده از وردپرس آسان بوده و ظاهری کاربرپسند دارد که این کار را برای ایجاد صفحات و مطالب در سایت و بروز رسانی راحت کرده است.

وردپرس یا html؟

قالب های حرفه ای 

هزاران قالب آماده و قالب رایگان وردپرس برای شما وجود دارد که می توانید از آنها برای سایت خود استفاده کنید. این قالب ها از سوی متخصصان حرفه ای از سرتاسر دنیا طراحی شده اند.

« برای مشاهده تمامی مقالات آموزش وردپرس، کلیک کنید. »

قدرتمند

سایت های وردپرس به راحتی و با استفاده از افزونه قابل توسعه هستند. از طریق نصب افزونه ها، شما می توانید قابلیت ها و ویژگی های مورد نظر خود نظیر فرم تماس، سیستم رزرو، گالری تصاویر و مواردی از این دست را اضافه کنید.

کنترل کامل

شما از این طریق می توانید تسلط کاملی بر روی سایت خود و محتوای آن داشته باشید. شما می توانید هر تغییری را که میخواهید بر روی سایت خود اعمال کنید و علاوه بر آن هیچ گونه محدودیتی هم از نظر رشد و توسعه سایت و کسب و کارتان وجود دارد.

 

معایب استفاده از وردپرس

یادگیری در طول زمان

با وجود اینکه استفاده از وردپرس آسان است اما زمانی طولانی می طلبد که کاربران تازه وارد با این سیستم آشنا شوند. البته راهنمایی های زیادی برای یادگیری و استفاده از وردپرس تهیه شده که کاربران می توانند از آنها استفاده کنند.

نگهداری و مراقبت

مسئولیت بروز رسانی هسته وردپرس، افزونه ها و قالب های آن بر عهده شما است. البته در این راه می توانید از بخش پشتیبانی هاستینگ و متخصصین امر نیز کمک بگیرید.

 

صفحه ایستا HTML چیست؟

HTML زبان نشانه گذاری لازم برای نمایش صفحات وب است. بیشتر سایت های موجود در اینترنت از HTML و دیگر زبان های اسکرپیت نویسی استفاده می کنند تا صفحات وب خود را ایجاد کنند.

معمولا برای ایجاد یک سایت HTML برای کسب و کار خود نیازمند آن هستید که توسعه دهنده ای را استخدام کنید. آنها از HTML، CSS، JavaScript و تکنولوژی هایی از این دست استفاده می کنند تا سایت شما را بسازند.

« برای مشاهده تمامی مقالات آموزش وردپرس، کلیک کنید. »

کدوم بهتره وردپرس یا html؟

سیستم های مدیریت محتوایی نظیر وردپرس از دیتابیس برای ذخیره و دستیابی به محتوا استفاده می کنند. در طرف دیگر، سایت های HTML تمام محتوای شما را در قالب فایل های ایستا دارند.

مزایای یک سایت HTML

نیاز به نگهداری و مراقبت اندک

به محض اینکه سایت خود را راه اندازی کردید، دیگر نیاز نیست تا آن را بروز رسانی کرده یا از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر تغییری در سایت ایجاد نشود، می توانید تنها یکبار از سایت خود و محتویات آن نسخه پشتیبان تهیه کرده و دیگر آن را بدست فراموشی بسپارید.

نیازهای اندک

سایت های HTML برای نصب و راه اندازی نیازی به سرورهایی که روی آنها PHP و MySQL نصب شده باشند، ندارند. آنها می توانید روی سرورهایی با منابع اندک نیز اجرا شوند.

معایب یک سایت HTML

عدم بروز رسانی

بر خلاف آنچه که از HTML/CSS میدانید، بروزرسانی سایت های HTML برای افراد تازه کار، کار بسیار سختی است. از همین رو میبایست حتی برای کوچک ترین کارهای خود نظیر ایجاد برگه جدید، بروز رسانی محتوای قدیمی یا بارگذاری تصاویر یا ویدئو نیز اقدام به استخدام توسعه دهنده بکنید.

فاقد ویژگی های اضافی 

اگر کسب و کار شما رشد کند و بخواهید که ویژگی خاصی به سایت خود نظیر فروشگاه، نظرسنجی، گالری تصاویر و یا مواردی از این دست را اضافه کنید، تمامی این موارد نیازمند استخدام توسعه دهنده است و در بیشتر موارد نیز افراد به شما توصیه می کنند که به وردپرس نقل مکان کنید.

« برای مشاهده تمامی مقالات آموزش وردپرس، کلیک کنید. »

هزینه

فرض کنید اگر بخواهید برای کوچکترین کارها هم افراد مختلف را استخدام کنید، هزینه ای که برای سایت HTML صرف خواهید کرد بسیار بیشتر از هزینه لازم برای یک سایت وردپرس خواهد شد.

کدوم بهتره وردپرس یا html؟

حالا که با مزایا و معایب هر دو نوع سیستم آشنا شدید، بهتر است در مورد اینکه کدامیک از دو مورد مذکور برای راه اندازی سایت مناسب تر و بهتر است صحبت کنیم.

اگر مطمئن هستید که اصلا نیازی به بروز رسانی، تغییر و یا اضافه کردن چیز خاصی به سایت خود ندارید، پس بهتر است سایت خود را با HTML راه اندازی کنید. با این کار هم سایت شما سریعتر بارگذاری خواهد شد و هم در منابع و هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد.

اگر میخواهید هم آزادی لازم و کنترل لازم روی سایت خود را داشته باشید و هم از شر استخدام افراد برای کوچکترین کارها نظیر بارگذاری تصویر، ویرایش کدها، ایجاد صفحات جدید و مواردی از این دست راحت شوید، باید گفت وردپرس گزینه بسیار بهتری است.

برای افرادی که میخواهند کسب و کار خود را توسعه داده تا درآمدی کسب کنند، باید گفت وردپرس چیزی است که به آن نیاز دارند.

با استفاده از وردپرس شما میتوانید بدون استخدام افراد، محتوای مورد نظر خود را به سایت اضافه کنید. شما میتوانید هر تعداد صفحه ای که میخواهید را به راحتی ایجاد کنید.

شما می توانید بخش وبلاگ را برای بروز نگه داشتن مشتریان و مخاطبانتان ایجاد کنید یا حتی لیست ایمیل مورد نظر خود را ایجاد کرده و مشتریان بیشتری را وارد کسب و کار خود بکنید.

کدوم بهتره وردپرس یا html؟
  • آموزش وردپرس
  • وردپرس چیست؟
  • مزایای استفاده از وردپرس
  • معایب استفاده از وردپرس
5

یک دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید