آموزش وردپرس

چگونه امنیت صفحه ورود وردپرس را بالا ببریم؟1 min read

امنیت صفحه ورود وردپرس

یک سوالی که بسیاری از کاربران وردپرس با آن مواجه هستند اینه که چگونه امنیت صفحه ورود وردپرس را بالا ببریم؟ این سوالی است که میخواهیم در این مقاله آموزش وردپرس  به آن پاسخ دهیم و براحتی بتوانید بدون استفاده از افزونه امنیت صفحه ورود وردپرس را بالا ببرید.

همانطور که میدانید در تنظیمات پیشفرض وردپرس تنظیمات خاصی برای این کار وجود ندارد و ما در این آموزش سعی کردیم که از افزونه استفاده نکنیم و با استفاده از کد نویسی این کار را انجام دهیم پس تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.

چگونه امنیت صفحه ورود وردپرس را بالا ببریم؟

برای این کار افزونه های متفاوتی موجود است که میتوانید از مخزن وردپرس نصب و استفاده کنید ولی به هر دلیلی ما استفاده از افزونه را پشنهاد نمیکنیم و پیشنهاد ما استفاده از کد نویسی هستش. ما در اینجا از ۲ روش خوب استفاده میکنیم که به شرح زیر هستند :

 امنیت پوشه wp-admin

 حفاظت از صفحه ورود

امنیت پوشه Admin

بهترین روش برای اینکار استفاده از فایل htaccess. هستش که با چند تیکه کد ساده براحتی میتوانید پوشه wp-admin وردپرس را ضد گلوله کنید! اما فایل htaccess. چیه؟ اگر جواب این سوال را نمیدانید حتما مقاله زیر را بخوانید و سپس با بقیه آموزش وردپرس با ما همراه باشید.

اگر هنوز فایل htaccess. ندارید، می‌توانید یک نمونه معمولی آن را در پوشه wp-admin بسازید. سپس قطعه کد زیر را در آن وارد کنید :

در قسمتی که از شما آدرس IP خواسته، باید IP خود را در اینترنت وارد کنید. اگر نمی‌دانید چطور آن را بیابید در گوگل عبارت “what is my IP Address” را وارد کنید تا ip خود را پیدا کنید. و یا از سایت https://whatismyipaddress.com استفاده کنید.

 

حفاظت از صفحه ورود

چگونه امنیت صفحه ورود وردپرس را بالا ببریم؟

خب رسیدیم به حفاظت از صفحه ورود که یکی از بخش های مهم امنیت وردپرس هستش، برای حفاظت از صفحه ورود وردپرس و افزایش امنیت صفحه ورود وردپرس فایل htaccess. اصلی وردپرس که در مسیر اصلی و روت اصلی سایت هست را ویرایش کنید و کد زیر رو به آن اضافه کنید و فایل را ذخیره کنید :

این قطعه کد به صورت کامل امنیت بخش ورود در وردپرس را تامین می‌کند و دیگر هکرها از این طریق برای وبسایتتان تهدیدی ایجاد نمی‌کنند. از این پس هم فقط IPهای مجازی که شما تایین میکنید اجازه ورود به وبسایت را دارند. پس از لاگین شدن می‌توانید این اعتبار را دریافت کنید.

توجه کنید ...
توجه داشته باشید که فایل .htaccess فایل هسته وردپرس محسوب میشود و در روت اصلی وردپرس قرار دارد و یکی دیگر از فایل .htaccess در پوشه wp-admin موجود است که کد ها را بدقت وارد کنید و قبل از تغییر در فایل حتما از فایل .htaccess یک بک آپ تهیه کنید.

 

چگونه امنیت صفحه ورود وردپرس را بالا ببریم؟
  • بدون استفاده از افزونه
  • امنیت صفحه ورود وردپرس
  • امنیت پوشه Admin
  • حفاظت از صفحه ورود
5

یک دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید