آموزش وردپرس

چگونه برای وردپرس پسورد قوی و ایمن انتخاب کنیم؟1 min read

یکی از مهمترین مباحث امنیتی در آموزش وردپرس انتخاب پسورد قوی هستش که در مقاله چگونه برای وردپرس پسورد قوی و ایمن انتخاب کنیم؟ به این مبحث می پردازیم.در دنیای اینترنت امنیت اصلی ترین شرطی است که می بایست به آن بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت داد. با توجه به اینکه وب سایت های زیادی در اینترنت به تولید محتوا مشغول هستند که بسیاری از آنها توسط سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی شده اند.

انتخاب پسورد قوی برای وردپرس می تواند تا حد بسیار زیادی امنیت وردپرس شما را افزایش دهد. انتخاب یک پسورد ضعیف میتواند امنیت وب سایت وردپرسی شما را تهدید نماید مخصوصا در صورتی که پسورد شما آنقدر راحت باشد که در عرض چند دقیقه حدس زده میشود.در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه برای وردپرس پسورد قوی و ایمن انتخاب کنیم. با ما در من یک وردپرس هستم همراه باشید.

چگونه برای وردپرس پسورد قوی و ایمن انتخاب کنیم؟

در این مقاله سعی شده است تا مدیران وب سایت های وردپرسی را به خوبی راهنمایی نمایید تا بتوانند نسبت به انتخاب پسورد قوی برای وردپرس خود اقدام نمایند تا امنیت وب سایت خود را افزایش دهند. در ادامه تعدادی سوال برای شما در نظر گرفته ایم که بهتر است به این سوالات پاسخ دهید و در صورتی که پاسخی که به سوالات داده اید با پاسخی که در ادامه ما برای شما آورده ایم برابر است بهتر است از راه حل هایی که در ادامه خواهیم گفت هر چه سریع تر استفاده نمایید تا امنیت وب سایت وردپرسی شما بیش از این به خطر نیوفتاده است.

۱- آیا از پسوردی که برای وب سایت وردپرسی خود استفاده میکنید برای منظور دیگر مانند اکانت شبکه های اجتماعی و ایمیل و… استفاده میکنید؟
۲- آیا نام کاربری پیش فرض admin را تغییر نداده اید؟
۳- آیا پسوردی با معنی خاصی استفاده میکنید؟
۴- پسوردی که استفاده میکنید بین شما و افراد دیگری مشترک است؟
۵- پسوردی که برای وب سایت خود در نظر گرفته اید از ۱۲ کاراکتر کمتر است؟
۶- آیا در پسورد خود از ترکیب اعداد ، نشانه ها و حروف بزرگ و کوچک استفاده نموده اید؟
۷- آیا از احراز هویت دو مرحله ای وردپرس استفاده میکنید؟

در صورتی که پاسخ شما به سوالات ۱ تا ۵ بله میباشد و سوالات ۶ و ۷ را با خیر پاسخ داده اید این مقاله مربوط به شماست و می بایست با دقتی دو برابر آنرا مطالعه نمایید.

در ادامه سعی نموده ایم نمونه ای از پسورد هایی که بسیاری از کاربران اینترنت از آنها استفاده میکنند مثالی بیاوریم تا در صورتی که پسورد شما هم در این سبک می باشد نسبت به تعویض آن و انتخاب پسورد قوی برای وردپرس اقدام نمایید.

نکات مربوط به انتخاب پسورد قوی برای وردپرس

برای اینکه انتخاب پسورد قوی برای وردپرس انجام داده باشید می بایست مواردی را رعایت کنید. این موارد مانند استفاده از اعداد و حروف به صوررت بزرگ و کوچک و همچنین استفاده از کاراکتر های !@#$%^&* در پسورد می باشد. استفاده از پسوردی بین ۱۱ تا ۵۰ کاراکتر می تواند برای شما امنیت لازمه را به وجود آورد. توجه داشته باشید از یک رمز یکسان برای تمامی حساب های کاربری خود استفاده نکنید. استفاده از کاراکتر “فاصله” نیز میتواند ایده مناسبی برای افزایش ضریب امنیت پسورد شما باشد.

در این آموزش وردپرس، در ادامه توصیه میکنیم که از نام کاربری admin استفاده ننمایید و حدالمقدور سعی کنید از نام کاربری دیگری استفاده نمایید زیرا نام کاربری admin پیشفرض دنیای وب است و بسیاری از وب سایت ها از این نام برای مدیریت خود استفاده میکنند به همین دلیل امنیت وب سایت شما را پایین خواهد آورد. برای تغییر نام کاربری خود در وردپرس می توانید از افزونه ی iThemes Security استفاده نمایید.

از نکات دیگری که در انتخاب پسورد قوی برای وردپرس به شما کمک میکند این است که به صورت دوره ای پسورد وردپرس خود را تعویض نمایید به این صورت شانس حدس زدن پسورد خود را از جانب هکر را به حد قابل ملاحظه ای کم میکنید. در کنار این امر میتوانید از افزونه های محدود کننده ی تعداد ورود به وردپرس استفاده نمایید تا در صورتی که شخصی سعی در حدس زدن پسورد شما داشت وردپرس به صورت خودکار جلوی او را بگیرد.
احراز هویت دومرحله ای در وردپرس

در صورتی که شما افزونه ی iThemes Security را بر روی وردپرس خود نصب و فعال نمایید میتوانید در بخشی از این افزونه تایید هویت دو مرحله ای را برای وردپرس خود تنظیم نمایید تا پس از اینکه یوزر و پسورد مدیریت را وارد نمودید کد تاییدی برای تلفن همراه شما ارسال میشود که می بایست برای ورود به پنل آنرا در کادر مربوطه وارد نمایید تا پنل برای شما باز شود. در آینده در پستی اختصاصی در رابطه با iThemes Security و مزایای آن خواهیم گفت.

چگونه برای وردپرس پسورد قوی و ایمن انتخاب کنیم؟
  • چگونه برای وردپرس پسورد قوی و ایمن انتخاب کنیم؟
  • انتخاب پسورد قوی برای وردپرس
  • طریقه انتخاب پسورد قوی برای وردپرس
5

2 دیدگاه ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

محمد زیار
محمد زیار هستم متولد 1376، حدودا هشت سالی هست که در زمینه وب و تولید محتوا مشغول به کار هستم، طی 4 سال گذشته با چندین شرکت طراحی سایت و برندینگ به صورت حضوری همکاری داشته و دارم، هدفم افزایش سطح معلومات عمومیم و تقویت قدرت تولید محتوا و سئو خودم هست برای ارائه محتوای باکیفیت بالاتر و مطلوب تر، امیدوارم از مطالبی که در من وردپرس هستم قرار میدم نهایت استفاده ارو ببرید.