آموزش سئوآموزش وردپرس

آموزش ثبت سایت در وبمستر گوگل1 min read

ثبت سایت در وبمستر

آموزش ثبت سایت در وبمستر گوگل، یکی دیگر از مقالات آموزش وردپرس هستش که آماده مطالعه شده است، یکی از کارهایی که یک مدیر سایت وردپرسی پس از راه اندازی وب سایتش می بایست آنرا انجام دهد ثبت سایت در وب مستر یا همان سرچ کنسول گوگل می باشد. این در حالی است که همچنان تعداد بسیاری از مدیران وب سایت ها طریقه کار کردن با وبمستر تولز گوگل را به صورت کامل بلد نیستند و نمیدانند که به چه صورتی می بایست سایت خود را در گوگل وب مستر ثبت نمایند. توجه داشته باشید که ثبت سایت در وبمستر گوگل علاوه بر اطلاعات جامع و کاملی که در ارتباط با رشد سایت در گوگل به ما می دهد میتواند از ارور هایی که ربات های گوگل حین بازدید از سایت با آن رو به رو میشوند نیز ما را آگاه نمایند تا به موقع آنها را رفع و رتبه بهتری در سرچ ها به دست آورید. از این رو در این آموزش از سری مقالات آموزشی من یک وردپرس هستم با شما هستیم تا آموزش ثبت سایت در وبمستر را برای شما به صورت کامل شرح دهیم تا پس از مطالعه این آموزش بتوانید به راحتی و به صورت رایگان سایت خود را به وبمستر گوگل معرفی نمایید. با ما در ادامه همراه باشید

گوگل وب مستر چیست و ثبت سایت در وبمستر چگونه است؟

وبمستر گوگل یکی از پرکاربرد ترین ابزار های گوگل می باشد که مدیران سایت ها را در راستای بهبود وضعیت سایتشان در زمینه های مختلف راهنمایی کرده و با اطلاعاتی که در رابطه سایت به آنها میدهد میتواند مدیران وب سایت ها را در جهت تصمیم گیری در رابطه با ادامه کار سایت همراهی کند. داده هایی که توسط وبمستر تولز ارائه میشوند به شما کمک میکنند تا مقالات و صفحه هایی که در گذشته بر روی سایت خود ایجاد کرده و از کیفیت و اعتبار بالایی برخوردار نیستند را اصلاح نمایید. همچنین برای نوشتن محتوای جدید شما را یاری میکند تا بتوانید استراتژی محتوای بهتری برای خود و وب سایتتان در نظر بگیرید.

دارا بودن نقشه xml یکی از اصلی ترین بخش هایی است که هر وب سایتی می بایست آنرا برای خود در نظر بگیرد تا ربات های گوگل بتوانند با راحتی بیشتری به بررسی آن بپردازند و شما در گوگل وبمستر این قابلیت را دارید تا با اضافه کردن نقشه سایت خود در مسیر مربوط به خود روند بررسی ربات ها را تسریع نمایید.

 

طریقه اضافه کردن سایت به وبمستر

ثبت سایت در موتور های جست و جو

برای اینکه به وب مستر دسترسی داشته باشید راه های زیادی وجود دارد که آسان ترین آن این است که با سرچ کلمه ی “وب مستر” به آن مراجعه نمایید. پس از بالا آمدن صفحه می بایست با استفاده از حساب گوگل یا همان جیمیل خود وارد اکانت وب مستر شوید. پس از ورود به پنل وبمستر با کادری رو به رو می شوید که از شما میخواهد تا آدرس وب سسایت خود را در آن وارد نمایید. این کار را انجام و بر روی add site کلیک نمایید. پس از ارسال آدرس سایت برای گوگل ، گوگل از شما میخواهد که به یکی از روش های زیر نسبت به تایید مدیریت خود اقدام نمایید.

آموزش ثبت سایت در وبمستر گوگل

برای اینکه بتوانید ثبت سایت در وبمستر را به خوبی انجام دهید می بایست به یکی از روش هایی که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت اثبات کنید که مدیریت وب سایت هستید و قصد ثبت سایت در سرچ کنسول را دارید. ساده ترین راه این است که فایلی که گوگل برای شما در نظر گرفته است را دانلود و در روت اصلی هاست خود (بخش public html ) قرار دهید و سپس بر روی دکمه Verify site کلیک نمایید. در صورتی که مراحل را به درستی انجام داده باشید سایت شما تایید شده و وارد مرحله بعد میشوید.

آموزش ثبت سایت در وبمستر گوگل

پس از تایید می بایست نسبت به تهیه نقشه سایت برای سایت خود اقدام نمایید تا آنرا از به خش sitemap به وبمستر خود اضافه نمایید و مراحل ثبت سایت در وبمستر خود را به اتمام برسانید. پس از مدتی که از ثبت سایت در وبمستر گذشت اطلاعات مربوطه به مرور برای شما به نمایش در خواهد آمد و میتوانید از آنها استفاده نمایید.

 

آموزش ثبت سایت در وبمستر گوگل
  • آموزش ثبت سایت در وبمستر گوگل
  • گوگل وب مستر چیست و ثبت سایت در وبمستر چگونه است؟
  • آموزش ثبت سایت در وبمستر
5

دیدگاه خود را ثبت کنید

محمد زیار
محمد زیار هستم متولد 1376، حدودا هشت سالی هست که در زمینه وب و تولید محتوا مشغول به کار هستم، طی 4 سال گذشته با چندین شرکت طراحی سایت و برندینگ به صورت حضوری همکاری داشته و دارم، هدفم افزایش سطح معلومات عمومیم و تقویت قدرت تولید محتوا و سئو خودم هست برای ارائه محتوای باکیفیت بالاتر و مطلوب تر، امیدوارم از مطالبی که در من وردپرس هستم قرار میدم نهایت استفاده ارو ببرید.