آموزش سئو

نکات اصلی شروع سئو سایت – لینک سازی سایت1 min read

آموزش سئو

با یک مطلب دیگر از مجموعه آموزش سئو در خدمت شما هستیم. این مطلب را می توان ادامه مطلب قبلی که با عنوان نکات اصلی شروع سئو سایت منتشر شد دانست! در این مقاله می خواهیم به اهمیت لینک سازی در سئو بپردازیم و اقدامات لازم برای آن را توضیح دهیم. با من وردپرس هستم همراه باشید و این مطلب را مطالعه کنید.

اهمیت و روش های لینک سازی سایت

لینک سازی داخلی و خارجی در سئو اهمیت و تاثیر بسیاری دارد. لینک ها علاوه بر آن که کاربران را از سایت ها و صفحات دیگر، به صفحه مورد نظر شما منتقل می کنند، برای موتورهای جستجو بسیار مهم هستند و به طور مستقیم بر سئوی سایت شما تاثیرگذارند. در ادامه می خواهیم روش ها و اقدامات لازم برای لینک سازی سایت و همچنین اصول URL سازی را بیان کنیم.

لینک سازی داخلی

نگه داشتن کاربر در سایت مسئله بسیار مهمیست که باید برای رسیدن به آن تلاش کنید. یکی از کارهای مفید در این زمینه، لینک سازی داخلی می باشد. شما می توانید در مطالب و صفحات سایتتان به دیگر صفحات سایت لینک دهید. به عنوان مثال اگر مطلبی برای معرفی یک کالا تولید کرده اید. می توانید از همان نوشته به مطلبی دیگر درباره آموزش استفاده از آن لینک دهید.

توجه داشته باشید که بهتر است صفحه لینک دهنده با صفحه مقصد دارای موضوعی یکسان و یا مشابه باشند. ارتباط موضوعی میان مبداء و مقصد نیز در سئو تاثیرگذار است.

URL های استاندارد و مفید

URLهای سایت را به گونه ای قرار دهید که از طریق آن ها بتوان محتویات صفحات را درک کرد. به عنوان مثال چنین آدرسی iamwp.ir/147674 مناسب نیست و کاربران و موتورهای جستجو نمی توانند از طریق آن بفهمند که آن صفحه مربوط به چه موضوعیست! اما اگر URL صفحات و مطالب دارای کلمات با معنی و مرتبط با موضوع آ صفحه باشند می توانند هم برای کاربران مفید باشند و هم موتورهای جستجو ارتباط بهتری با سایت و صفحات شما برقرار می کنند. مثلا iamwp.ir/change-login-url-in-wp کاملا واضح است که درباره تغییر آدرس صفحه ورود به وردپرس می باشد.

لینک دهی به دیگر سایت ها

ارتباط با دیگر سایت ها می تواند اقدام بسیار خوبی برای لینک سازی سایت باشد. شما می توانید با مدیر سایت های قوی ارتباط برقرار کنید و با یک توافق دو طرفه در برخی از مطالبتان به وبسایت یکدیگر لینک دهید. همچنین از طرف دیگر لینک دادن به سایت های معتبر می تواند مفید باشد. با این کار اعتبار مطالب شما بالا می رود چرا که گوگل تصور می کند محتویات و مطالب شما مفید و استاندارد هستند و اعتماد بیشتری به وبسایتتان خواهد کرد.

رسانه های اجتماعی

امروزه اکثر افراد در شبک ها اجتماعی حضور دارند و بیش از ان که در سایت ها به جستجو بپردازند، در این رسانه ها وقت خودشان را می گذارنند. شما با انتشار لینک صفحات سایتتان در شبکه های اجتماعی می توانید جامعه بزرگی از بازدیدکنندگان را به سمت خودتان جذب کنید. همچنین از طرفی دیگر می توانید با فراهم کردن ابزار انتشار برای کاربران، این امکان را به آن ها بدهید تا مطالب مورد علاقه شان را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. اینگونه وبسایت شما نیز مخاطبان بیشتری خواهد داشت.

لینک سازی سایت

نقشه سایت

نقشه سایت فایلی است که تمامی صفحات سایت شما همراه با لینکشان را در خود دارد. این صفحات به صورت دسته بندی شده در این فایل وجود دارند به همین دلیل نقشه سایت می تواند تمامی صفحه های سایت شما را به طور کامل و اثر بخش به موتورهای جستجو معرفی کند. این کار در سئوی سایت شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. برای تهیه نقشه سایت می توانید از طریق ابزارهای رایگان آنلاین اقدام کنید.

 

در اینجا این مطلب از وبسایت من وردپرس هستم ، با عنوان نکات اصلی شروع سئو سایت – لینک سازی سایت به پایان رسید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید و کارآمد بوده باشد. جهت مطالعه سایر مقالات آموزش سئو به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید. همچنین میتوانید به مقالات افزونه رایگان وردپرس سری بزنید!

نکات اصلی شروع سئو سایت - لینک سازی سایت
  • نکات اصلی شروع سئو سایت - لینک سازی سایت
  • لینک سازی سایت
  • نکات اصلی شروع سئو سایت
5

دیدگاه خود را ثبت کنید