آموزش سئو

اقدامات اولیه و نکات اصلی شروع سئو سایت1 min read

آموزش سئو

با یکی دیگر از مطالب مجموعه آموزش سئو در خدمت شما عزیزان هستیم. نکات اصلی شروع سئو سایت را در این مطلب برای شما عزیزان آماده کرده ایم. با مطالعه این مطلب در وبسایت من وردپرس هستم ، می توانید مسیر درستی برای شروع شئوی سایت انتخاب کنید و در نهایت به موفقیت برسید.

نکات اصلی شروع سئو سایت

هر شخص و یا شرکتی که اقدام به ساخت یک وبسایت می کند، می خواهد سایتش دارای بازدیدکنندگانزیادی باشد. بهترین راه برای کسب بازدیدکنندگان بیشتر، گسب رتبه های برتر در موتورهای جستجو به ویژه گوگل است. شما باید قوانین و روش های سئو را فرا بگیرید تا بتوانید رتبه خوبی در گوگل به دست آورید. در ادامه با بیان اقدامات اولیه و نکات اصلی شروع سئو سایت ، شما را در این مسیر یاری خواهیم کرد.

نکته اول: تولید محتوا

کاربران ه دنبال برطرف کردن نیازها و یا رسیدن به پاسخ سوال هایشان اقدام به جستجو و ورود به سایت ها می کنند. شما باید محتوای مناسبی داشته باشید که سوالات کاربران هدفتان را پاسخ دهد و یا نیاز آن ها را برطرف کند. همچنین وبسایت شما باید مرتب اقدام به تولید و انتشار محتوا کند. این کار از آن جهت اهمیت دارد که همواره مطالب به روز و جدید در سایتتان وجود داشته باشد تا هم کاربران قدیمی را مجددا به سایت بکشاانید و هم بازدیدکنندگان تازه جذب کنید.

کلمات کلیدی

شما باید برای مطالب و صفحات سایتتان کلمات کلیدی مناسبی انتخاب کنید! بهترین کلمات کلیدی آن هایی هستند که ساده و پر کاربرد باشند. هنگامی که یک مطلب و یا یک صفحه در سایتتان ایجاد می کنید، مسلما این صفحه دارای موضوع و محتوای مشخصیست! با توجه به موضوع آن صفحه، خودتان را به جای کاربران بگذارید و ببینید اگر به دنبال چنین موضوعی می گشتید چه کلمه یا عبارتی را جستجو می کردید. همچنین می توانید ازابزارهای مانند keyword planner برای پیدا کردن و استفاده از بهترین کلمات کلیدی استفاده کنید.

نکات اصلی شروع سئو سایت

 

بررسی بازدیدهای سایت

بازدیدها و میزان ترافیک ورودی به سایتتان را همواره بررسی و پیگیری کنید. علاوه بر میزان بازدیدها، منبع بازدیدها را هم پیگیری کنید. این که چند درصد و چه تعداد از بازدیدکنندگان از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شده اند بسیار مهم است! با توجه به این آمارها و اقداماتی که در زمینه بهبود آن ها انجام می دهید، تلاش کنید تا میزان ورودی از موتورهای جستجو را افزایش دهید. کسب ترافیک و بازدیدکننده از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل، تضمین کننده موفقیت شما خواهد بود.

بهینه سازی تصاویر

تصاویر شما باید بهینه باشند تا موتورهای جستجو بابت این بهینه سازی به شما جایزه دهند! بهینهسازی تصاویر به معنی درج توضیحات برای تصاویر و کم حجم کردن آن هاست.

برای بهینه سازی تصاویر، دربخش توضیحات و یا alt کلمه کلیدی صفحه را قرار دهید تا بیشترین تاثیر را بر سئوی سایتتان بگذارد. ازطرفی دیگر سعی کنید تا جایی که کیفیت تصاویر پایین نمی آید، حجم آن را کاهش دهید تا صفحات و سایتتان سبک تر و پر سرعت تر باشد.

کدها و زبان های برنامه نویسی

در طراحی سایت و صفحاتتان از فلش استفاده نکنید! فلش می تواند زیبایی و در برخی موارد کارایی زیاد را به ارمغان آورد اما برای سئو مفید نیست! همچنین Ajax نیز می تواند باعث بروز مشکلاتی بشود. تا حد امکان سعی کنید از این دو مورد در طراحی سایتتان استفاده نکنید.

 

در اینجا این مطلب از وبسایت من وردپرس هستم ، با عنوان اقدامات اولیه و نکات اصلی شروع سئو سایت به پایان رسید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید و کارآمد بوده باشد. جهت مطالعه سایر مقالات آموزش سئو به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید. همچنین میتوانید به مقالات افزونه رایگان وردپرس سری بزنید!

اقدامات اولیه و نکات اصلی شروع سئو سایت
  • اقدامات اولیه و نکات اصلی شروع سئو سایت
  • نکات اصلی شروع سئو سایت
  • اقدامات اولیه سئو سایت
5

دیدگاه خود را ثبت کنید