آموزش وردپرس

رفع ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس1 min read

آموزش وردپرس

یا یکی دیگر از مقالات آموزش وردپرس خدمت شما عزیزان هستیم که عنوانش هست رفع ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس ، یکی از عمده ترین ارور هایی که بسیاری از مدیران وردپرسی در هنگام نوشتن یک محتوا برای وب سایت خود با آن مواجه میشوند ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس می باشد.

اگر شما هم از جمله مدیران وب سایت هایی هستید که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای ساخت وب سایت خود استفاده نموده اید مطمئنا حداقل یک بار هم که شده در هنگامی که قصد آپلود تصویر برای قرار دادن آن به عنوان تصویر شاخص پست و یا قرار دادن آن تصویر مابین متن خود را داشته حتما با ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس مواجه شده اید و به دنبال راه حلی برای رفع آن بوده اید. در این مقاله از سری مقالات من یک وردپرس هستم به شما خواهیم آموخت که راه حل ارور http  موقع آپلود تصاویر در وردپرس چیست و چگونه میتوان ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس را مرتفع نمود. با ما همراه باشید.

مطمئن شدن از موقت نبودن ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس

بهتر است همواره در صورتی که با ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس مواجه شدید قبل از اینکه تصمیمی بگیرید و یا اقدامی انجام دهید چند دقیقه ای را صبر نموده و پس از بارگزاری مجدد صفحه نسبت به بارگزاری مجدد تصویر خود اقدام نمایید زیرا در برخی موارد ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس به دلیل برخی اشکالات موقتی که برای سرور ایجاد میشود رخ میدهد که در عرض چند دقیقه رفع شده و شما می توانید به راحتی نسبت به آپلود فایل در وردپرس اقدام نمایید. در اقدامی دیگر می توانید سایز و حجم تصویر خود را کم نموده و یا تصویر دیگری را آپلود نمایید تا از موقت بودن ارور و یا اشکال دار بودن تصویری که قصد آنرا داشته اید مطمئن شوید. همواره توصیه میکنیم که از تصاویر با کیفیت ولی با حجمی متناسب با قرار گرفتن بر روی وب سایت استفاده نمایید.

افزایش محدودیت حافظه وردپرس

یکی از مهم ترین دلایلی که شما را با ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس مواجه می کند کمبود حافظه php وردپرس می باشد. برای رفع این مشکل شما می توانید حافه php وردپرس خود را ارتقا دهید به همین منظور قطعه کد موجود در ادامه مطلب را در فایل wp-config.php موجود در بین سایرفایل های وردپرس قرار دهید.

define( ‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’ );

رفع ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس

تغییر کتابخانه ویرایشگر تصویر استفاده شده توسط وردپرس

اگر به کد نویسی وردپرس آشنا باشید خواهید دانست که وردپرس به کمک زبانphp  اجرا می شود. از ماژول های GD و imagik در وردپرس برای مدیریت تصاویر در آن استفاده میشود که وردپرس میتواند بسته به شرایط از هر یک از این ماژول ها برای آپلود و نمایش تصاویر استفاده نماید.

میتوان گفت که ماژول Imagick در وردپرس بیش از GD شناخته شده است و شاید جالب باشد که بدانید که همین ماژول باعث رو به رو شدن شما با ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس میشود. برای رفع مشکل ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس از طریق کد نویسی کافی است کد زیر را در فایل functions.php قالب خود اضافه نمایید.

پس از اضافه نمودن فایل می توانید با مراجعه به کتابخانه چند رسانه ای وردپرس خود نسبت به آپلود تصاویر مورد نیاز خود اقدام نمایید. اگر همچنان با ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس روشی که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود را دنبال نمایید.

 رفع ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس با استفاده از روش htaccess.

گاهی ممکن است ارائه کننده خدمات میزبانی وبی که از آنها هاست سایت خود را خریداری نموده اید Imagick را بر روی سرور های خود محدود کرده باشند در این صورت است که ممکن است شما با ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس مواجه شوید. برای رفع این محدودیت می بایست قطعه کد زیر را به فایل htaccess. وردپرس خود اضافه نمایید تا با بهینه سایزی Imagick برای سرور مشکل شما در امر آپلود تصاویر رفع شود.

SetEnv MAGICK_THREAD_LIMIT 1

موفق باشید.

همچنین میتوانید از دیگر مقالات آموزش وردپرس دیدن فرمایید.

رفع ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس
  • رفع ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس
  • ارور http موقع آپلود تصاویر در وردپرس
  • افزایش محدودیت حافظه وردپرس
5

دیدگاه خود را ثبت کنید

محمد زیار
محمد زیار هستم متولد 1376، حدودا هشت سالی هست که در زمینه وب و تولید محتوا مشغول به کار هستم، طی 4 سال گذشته با چندین شرکت طراحی سایت و برندینگ به صورت حضوری همکاری داشته و دارم، هدفم افزایش سطح معلومات عمومیم و تقویت قدرت تولید محتوا و سئو خودم هست برای ارائه محتوای باکیفیت بالاتر و مطلوب تر، امیدوارم از مطالبی که در من وردپرس هستم قرار میدم نهایت استفاده ارو ببرید.