آموزش سئوآموزش وردپرس

فرق بین شناسه alt و title در تصاویر چیست؟1 min read

فرق بین شناسه alt و title

میخواهبم در این مقاله آموزش وردپرس عنوان فرق بین شناسه alt و title در تصاویر چیست؟ را بررسی کنیم،  یکی از بخش هایی که بر سئو وب سایت وردپرسی شما تاثیر بسیاری زیادی میگذارد بخش سئو تصاویر می باشد. شما برای هر محتوایی که بر روی وب سایت خود قرار میدهید به یک تصویر شاخص نیازمند می باشید این در حالی است که ما بین متن محتوای خود بدون محدودیت میتوانید تصویر اضافه نمایید. تصاویر میتوانند به گیرایی محتوای شما بیشتر کمک کنند و کاربران را بیش از بپیش به ماندن در صفحه سایت شما و یا گشت و گذار در مابقی صفحات سایتتان ترغیب کنند. هر عکسی که بر روی وب سایت قرار داده میشود دارای دو تگ متفاوت alt و title میباشد که هر یک وظیفه ی جداگانه ای را بر عهده دارند و در مجموع بر روی سئو تصویر وب سایت وردپرسی شما تاثیر مثبتی خواهند گذاشت این در حالی است که هنوز بسیاری از مدیران وب سایت ها و افرادی که در زمینه تولید محتوا کار میکنند با تگ alt و تگ title و کارایی و نحوه استفاده از آنها اطلاع درست و کاملی ندارند به همین دلیل در این مقاله از من یک وردپرس هستم  به شما دنبال کنندگان همیشگی خواهیم آموخت که تگ alt و title چیست و تفاوت تگ alt و title در تصاویر چیست ، به همین منظور تا انتها همراه ما باشید.

تگ alt چیست؟

تگ alt که در نسخه فارسی وردپرس به آن متن جایگزین گفته میشود یکی از ویژگی هایی است که به تصاویر درج شده بر روی سایت برچسب های مرتبط اضافه میکند تا کاربرانی که در گوگل به دنبال تصویر خاصی میگردند بتوانند تصاویر مرتبط با خواسته ی خود را به راحتی پیدا نمایند. در صورتی که شما در وب سایت وردپرسی خود از تگ alt به درستی استفاده نمایید میتوانید این شانس را داشته باشید که تصاویری که در سایت شما به کار رفته اند در فهرست تصاویر گوگل نیز به خوبی ثبت و مورد استفاده قرار گیرند. تگ alt به طور معمولی بر روی تصویر در وب سایت دیده نمیشود و تنها ربات های جستو جوگر میتوانند آنرا دیده و تاثیر آنها را بر روی سایت شما اعمال نمایند.

تگ title چیست؟

تگ title یا همان عنوان تصویر علاوه بر تاثیری که بر ربات های جست و جوگر می گذارد سبب می شود تا زمانی که تصویر های موجود بر روی سایت شما به کاربران نشان داده نمیشود این عنوان را مشاهده نمایند همینطور در صورتی که کاربری نشانگر موس را بر روی عکس قرار دهند عنوان عکسی که نویسنده و یا مدیر سایت برای آن در نظر گرفته است را در کادر کوچکی در کنار تصویر می توانند مشاهده نمایند.

نحوه ی افزودن تگ alt و title به تصویر در وردپرس

وردپرس این قابلیت را دارا می باشد که شما بتوانید به تصاویر خود تگ alt و title اضافه نمایید تا بر روی سئو وب سایت شما و همچنین جذب کاربر بیشتر از این طریق اقدام نمایید. اضافه کردن تگ alt و title  در وردپرس زمانی امکان پذیر است که شما تصویری را در بخش افزودن پرونده چند رسانه ای وردپرس آپلود نموده باشید و قصد داشته باشید آنرا بر روی وب سایت خود قرار دهید.

در صورتی که تصاویر را قبلا به نوشته های خود اضافه نموده اید و اکنون و پس از خواندن این مقاله به فکر اضافه کردن تگ alt و title در وردپرس افتاده اید لازم نیست تمامی محتواهای ارسالی بر روی سایتتان را ویرایش نمایید بلکه میتوانید از منوی پنل وردپرس خود به بخش رسانه قسمت کتابخانه رفته و در آنجا به ترتیب با کلیک بر روی هر تصویر تگ alt و title متناسب با آنرا قرار دهید.

همچنین می توانید با ویرایش پستی هایی که برای تصاویر آنها تگ alt و title قرار نداده اید بر روی آن تصاویر کلیک کرده و آنها را ویرایش نمایید. در قسمتی که برای ویرایش تصویر برای شما باز میشود می توانید به راحتی تگ alt و title را به تصویر مد نظر خود اضافه نمایید.

بهتر است همیشه از تگ alt و title با هم دیگر استفاده نمایید تا نتیجه ی مطلوب تری برای شما رقم بخورد و تصاویر شما با دقت بیشتری در بخش تصاویر گوگل دیده شود.

فرق بین شناسه alt و title در تصاویر چیست؟
  • فرق بین شناسه alt و title در تصاویر چیست؟
  • تفاوت بین شناسه alt و title در تصاویر چیست؟
  • فرق بین شناسه alt و title چیست؟
4.7

دیدگاه خود را ثبت کنید

محمد زیار
محمد زیار هستم متولد 1376، حدودا هشت سالی هست که در زمینه وب و تولید محتوا مشغول به کار هستم، طی 4 سال گذشته با چندین شرکت طراحی سایت و برندینگ به صورت حضوری همکاری داشته و دارم، هدفم افزایش سطح معلومات عمومیم و تقویت قدرت تولید محتوا و سئو خودم هست برای ارائه محتوای باکیفیت بالاتر و مطلوب تر، امیدوارم از مطالبی که در من وردپرس هستم قرار میدم نهایت استفاده ارو ببرید.