آموزش وردپرس

تغییر نام کاربری در وردپرس و چگونگی انجام آن1 min read

آموزش وردپرس

با یکی دیگر از مقالات آموزش وردپرس در خدمت دوستان هستیم که در این مقاله تغییر نام کاربری در وردپرس و چونگی انجام آن را یاد میگرید، اگر شما هم از استفاده کنندگان سیستم مدیریت محتوای وردپرس باشید.

مطمئنا تا به حال برایتان پیش آمده است که حداقل یک بار هم که شده یوزری که برای مدیریت خود بر وب سایتتان در نظر گرفته اید را عوض کنید مطمئنا به بخش تنظیمات و همچنین شناسه ی خود در وردپرس مراجعه کردید اما با این موضوع رو به رو شده اید که هیچ امکانی برای تعویض نام کاربری در وردپرس برای شما در نظر گرفته نشده است. شاید در نگاه اول از انجام این کار مایوس شده و قید انجام آنرا زده باشید اما امروز در من یک وردپرس هستم به شما طریقه انجام  تغییر نام کاربری در وردپرس را آموزش خواهیم داد. با ما در ادامه همراه باشید.

وردپرس به دلیل پر استفاده بودن توسط وبمستران دارای محبوبیت بسیاری می باشد از این رو برنامه نویسان آن برای افزایش امینت وردپرس تصمیم گرفته اند تا تغییر نام کاربری در وردپرس به صورت معمول قابلیت انجام نداشته باشد تا به این طریق از حفظ اطلاعات مدیریت وب سایت به خوبی بر آمده باشند. اما ناراحت نباشید برای هر کاری که مایل به انجام آن در وردپرس باشید راه حلی وجود دارد و تعویض نام کاربری در وردپرس نیز یکی از این کار ها می باشد.

تغییر نام کاربری در وردپرس

یکی از روش هایی که میتوان به وسیله آن نسبت به تعویض نام کاربری در وردپرس اقدام نمود انجام این کار از طریق ویرایش پایگاه داده می باشد. تنها مشکلی که در این زمینه ممکن است با آن رو به رو شوید عدم آشنایی با جداول موجود در دیتابیس می باشد.

روش اول : تغییر نام کاربری در وردپرس

اگر مایلید تا از طریق phpmyadmin نسبت به تعویض نام کاربری در وردپرس اقدام کنید ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شده و سپس به بخش phpmyadmin وارد شد و در آن پایگاه داده ی مربوط به وب سایت خود که در آن اطلاعات وب سایت شما ذخیره شده است را بیابید. با کلیک بر روی آن جداول مختلفی که اطلاعات سایت شما بر روی آنها ذخیره شده است برای شما باز می شود. در صورتی که نام پیشفرض پایگاه داده خود را به هنگام نصب وردپرس تغییر نداده باشید باید به سرغ جدول wp-usersرفته و با کلیک بر روی آن از میان نام کاربرانی که در سمت راست برای شما به نمایش در خواهد آمد نسبت به تغییر نام کاربری در وردپرس خود اقدام نمایید و در نهایت با ثبت تغییرات این فرایند را به اتمام رسانید.

بسیاری افرادی که سایت های آموزش وردپرس را مدیریت می کنند صرفا مدیر وبسایت هستند و غالبا با کد نویسی و طراحی سایت آشنایی ندارند به همین منظور به سراغ روش دومی خواهیم رفت تا تمامی مدیران وردپرسی بتوانند به کمک آن نسبت به تغییر نام کاربری در وردپرس اقدام نمایند.

روش دوم: تغییر نام کاربری در وردپرس به وسیله Username Changer

مدیرانی که به کد نویسی و جداول دیتابیس آشنایی ندارند می تواند با نصب و راه اندازی افزونه ی Username Change نسبت به تعویض نام کاربری در وردپرس اقدام نمایند برای این کار ابتدا به مخزن افزونه ها موجود در پنل مدیریتی وب سایت خود رفته و نسبت به نصب و فعال سازی افزونه مورد نظر اقدام مینمایند.

پس از اینکه نصب و راه اندازی افزونه با موفقیت انجام شد در بخش تنظیمات با قسمت جدیدی به نام Username Change  مواجه خواهید شد با کلیک بر روی آن با دو قسمت تنظیمات این افزونه رو به رو خواهید شد که در ادامه به توضیح درباره نحوه تنظیم نمودن افزونه Username Change بیشتر توضیح خواهیم داد.

General settings

Allowed Roles : در این قسمت میتوانید تعیین کنید چه نقش هایی در وردپرس توانایی تعویض نام کاربری خود را داشته باشند. توجه به این نکته ضروری می باشد که اعمال چنین دسترسی می بایست بر اساس شناخت از کاربر یا کاربرانی باشد که در وردپرس در آن نقش ها مسئولیت دارند.

Minimum Length : با قرار دادن هر عددی در این بخش تعیین میکنید که حداقل تعداد کاراکتر برای تغییر یوزرنیم در وردپرس چه تعدادی باشد.(آموزش وردپرس)

Enable Email Notifications : در صورتی که این بخش را تایید نمایید زمانی که کاربری نام کاربری خود را تغییر دهد ایمیلی به جهت اطلاع دادن به شخص برای وی ارسال میشود. همچنین میتوانید در فضایی که در ادامه ی همین گزینه آمده است متنی را به صورت آماده قرار دهید تا برای کاربران ارسال شود.

String Settings

در این قسمت شما میتوانید عناوین موجود را ویرایش نمایید و یا حتی فارسی سازی کنید ولی توصیه میشود همه را به صورت پیشفرض قرار دهید. پس از انجام تنظیمات نسبت به ذخیره سازی آن اقدام میکنیم و به بخش شناسه در وردپرس مراجعه میکنیم.

ویرایش شناسنامه

همانطور که در تصویر نیز مشخص است بخشی با عنوان ” تغییر نام کاربری”  به این قسمت اضافه شده است که با کلیک بر روی آن فیلد نام کاربری که تا اکنون نمیتوانستید ویرایشی بر روی آن انجام دهید به حالت ویرایش درامده و میتوانید اکنون نام کاربری خود را در وردپرس تغییر دهید.

 

تغییر نام کاربری در وردپرس و چگونگی انجام آن
  • تغییر نام کاربری در وردپرس
  • تغییر نام کاربری در وردپرس و چگونگی انجام آن
  • تغییر نام کاربری در وردپرس به وسیله Username Changer
  • تغییر نام کاربری به کمک php my admin
5

دیدگاه خود را ثبت کنید

محمد زیار
محمد زیار هستم متولد 1376، حدودا هشت سالی هست که در زمینه وب و تولید محتوا مشغول به کار هستم، طی 4 سال گذشته با چندین شرکت طراحی سایت و برندینگ به صورت حضوری همکاری داشته و دارم، هدفم افزایش سطح معلومات عمومیم و تقویت قدرت تولید محتوا و سئو خودم هست برای ارائه محتوای باکیفیت بالاتر و مطلوب تر، امیدوارم از مطالبی که در من وردپرس هستم قرار میدم نهایت استفاده ارو ببرید.