آموزش وردپرس

طریقه ثبت پست سفارشی در وردپرس1 min read

با یکی دیگر از مقالات آموزش وردپرس در خدمت شما هستیم که عنوانش هست طریقه ثبت پست سفارشی در وردپرس ، اگر از آن دسته از مدیرانی هستید که وب سایت خود را با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی نموده اید مطمئنا تا به حال با وضعیت های مختلفی که میتوانید یک نوشته را به آنها تغییر وضعیت دهید برخورد داشته اید.

اولین وضعیت یک نوشته وضعیت انتشار آن است پس از آن یکی از حالت های پیش نویس ، برای بازبینی ، خصوصی و زباله دان قرار دارند که میتوانید در صورت تمایل تحت شرایطی خاص به این وضعیت ها تغییر دهید. حال اگر بخواهید یک پست تبلیغاتی و یا یکی از پست های خود را که از اهمیت بالایی برخوردار می باشند را به صورت ویژه به کاربرانتان نشان دهید تکلیف چیست؟ در ادامه با من یک وردپرس هستم همراه باشید تا شما را با طریقه ثبت پست سفارشی در وردپرس آشنا نماییم.

پست سفارشی در وردپرس

ثبت پست سفارشی در وردپرس به کمک افزونه Edit Flow

اگر تمایل دارید تا اقدام به ثبت پست سفارشی در وردپرس خود نمایید پیشنهاد میکنیم تا از آسان ترین راهی که به همین منظور برای شما در نظر گرفته شده است استفاده نمایید و آن استفاده از افزونه ی Edit Flow برای تغییر وضعیت پست وردپرس می باشد.

برای اینکه بتوانید از این افزونه استفاده نمایید می بایست ابتدا از بخش افزونه ها قسمت افزودن نسبت به دانلود و نسبت افزونه ی Edit Flow از مخزن وردپرس اقدام نمایید. پس از اینکه نصب و فعال سازی افزونه با موفقیت انجام شد با منوی جدیدی در پنل وردپرس خود مواجه میشوید که عنوان Edit Flow  بر روی آن قید شده است.

افزونه Edit Flow

Edit Flow از جمله افزونه های پرکاربرد وردپرس می باشد که میتوان به کمک آن کار های بسیاری را انجام داد. شما میتوانید هر یک از قابلیت های این افزونه را با توجه به نیاز خود فعال یا غیر فعال نمایید.  برای اینکه بتوانید به کمک Edit Flow  نسبت به ثبت پست سفارشی در وردپرس اقدام کنید می بایست بر روی گزینه ی Edit Statuses کلیک نموده و زیر باکس custom statuses  را انتخاب نمایید. همانطور که مشخص است این افزونه دارای سه وضعیت پست سفارشی می باشد که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

Pitch: این بخش به صورت پیشفرض برای تمامی نوشته هایی که به تازگی منتشر می شوند فعال است.

Assigned: در صورتی که پست یا مطلب خاصی را به یک نویسنده اختصاص می دهیم.

In progress: مخصوص مطالبی است که مشغول ویرایش آنها هستید ولی نمیتوان آنها را به صورت پیشنویس شده دراورد.

برای سفارشی سازی تنظیمات خود می توانید وضعیتی که مایلیدی از آن برای ثبت پست سفارشی در وردپرس استفاده کنید را مخواه خود را وارد نمایید و در نهایت با زدن دکمه ی Add new status تغییرات ایجاد شده را ذخیره نمایید. تا در ستون سمت راست وضعیت جدید ایجاد شده قابل دسترس باشد. توجه داشته باشید که میتوانید وضعیت هایی که برای وردپرس در نظر گرفته اید را در هر لحظه ویرایش و حذف نمایید.

برای تست صحت کارکرد افزونه به بخش نوشته ها بخش افزودن نوشته مراجعه نمایید در بخش وضعیت نوشته بر روی ویرایش کلیک نمایید تا وضعیت های گذشته را به همراه وضعیت جدیدی که جدیدا اضافه نموده اید را دیده و از بین آنها وضعیت مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در صورتی که مایلید تا پست به صورت ثابت در سایت دیده شود می بایست بر روی وضعیت پست ثابت قرار داده و دکمه انتشار مطلب را بزنید تا پست به صورت پست ثابت بر روی وب سایت شما قرار داده شود.

 

روش ۲٫ ایجاد ثبت پست سفارشی در وردپرس با استفاده از کدنویسی

در این روش می بایست به ویرایش کد نویسی وب سایت خود بپردازید . در صورتی که به کد نویسی آشنایی ندارید توصیه میکنیم از این روش استفاده ننمایید. در صورت تمایل به استفاده از کد نویسی برای برای ثبت پست سفارشی در وردپرس می بایست کد زیر را در فایل functions.php  سایت خود قرار دهید.

در صورت تمایل می توانید از مقالات آموزش وردپرس دیدن فرمایید.

موفق باشید.

طریقه ثبت پست سفارشی در وردپرس
  • طریقه ثبت پست سفارشی در وردپرس
  • ثبت پست سفارشی در وردپرس به کمک افزونه Edit Flow
  • ایجاد ثبت پست سفارشی در وردپرس با استفاده از کدنویسی
5

دیدگاه خود را ثبت کنید

محمد زیار
محمد زیار هستم متولد 1376، حدودا هشت سالی هست که در زمینه وب و تولید محتوا مشغول به کار هستم، طی 4 سال گذشته با چندین شرکت طراحی سایت و برندینگ به صورت حضوری همکاری داشته و دارم، هدفم افزایش سطح معلومات عمومیم و تقویت قدرت تولید محتوا و سئو خودم هست برای ارائه محتوای باکیفیت بالاتر و مطلوب تر، امیدوارم از مطالبی که در من وردپرس هستم قرار میدم نهایت استفاده ارو ببرید.