آموزش وردپرسافزونه رایگان وردپرسافزونه کاربردی

ساخت جعبه دانلود در وردپرس با افزونه Simple Download Monitor1 min read

با آموزش ساخت جعبه دانلود در وردپرس با افزونه Simple Download Monitor از سری مقالات آموزش وردپرس خدمت شما عزیزان هستیم. اگر سایت دانلود یا هر سایت دیگری دارید که قایل های زیادی برای دانلود دارید و هر کدام از فایل ها را با ظاهری متفاوت و نامنظم برای دانلود قرار میدهید باید به فکر یکجعبه دانلود در وردپرس یا دانلود باکس باشید تا هر فایل و دانلود را با ظاهری یکنواخت و زیبا در مطالب قرار دهید که برای این کار بهترین افزونه، افزونه Simple Download Monitor هستش که در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش کار با افزونه Simple Download Monitor

خب پس در اولین قدم باید افزونه را دانلود و نصب نمایید که میتوانید از انتهای مطالب افزونه را از مخزن وردپرس نصب نمایید در مرحله بعدی بعد از نصب افزونه منوی جدید به پیشخوان وردپرس اضافه می شود به نام downloads بر روی منوی downloads سپس Add New بروید و جعبه مورد نظر رو بسازید.

در گام اول جعبه دانلود در وردپرس یک عنوان برای جعبه دانلود در نظر بگیرید، سپس توضیحاتی راجب فایل دانلودی بنویسید و به پایین صفحه اسکرول کنید. در قسمت downloadable file فایل مورد نظرتان را انتخاب و بارگذاری کنید. سپس، در قسمت file thumbnail تصویر شاخص را انتخاب کنید. در آخر صفحه دو شورتکد را مشاهده می کنید.

اولین شورتکد مربوط به نمایش باکس دانلود در صفحات و نوشته ها است، و دومین شورتکد شمارنده دانلود را نمایش میدهد که چه تعداد دفعاتی فایل دانلود شده است. در آخر در سمت چپ صفحه روی دکمه انتشار کلیک کنید.

ساخت جعبه دانلود در وردپرس

خب حالا یک نوشته اضافه کنید و سپس، در نوار ابزار ویرایشگر روی ابزار SDM Downloads button کلیک و عنوان دانلودی که در مرحله یک ایجاد کردید را انتخاب و تیک گزینه Include Fancy Box را بزنید و رنگ دکمه را مشخص و شورتکد را وارد کنید.

افزونه Simple Download Monitor

وقتی پیش نمایش صفحه را می بینید با تصویر زیر روبه رو می شوید.

ساخت جعبه دانلود در وردپرس

در ساخت جعبه دانلود در وردپرس با افزونه Simple Download Monitor اگر تیک گزینه Include Fancy Box را نزنید فقط دکمه دانلود نمایش داده می شود و fancy=0 می شود. همچنین میتوان ظاهر جغبه دانلود را به شکل زیر هم نمایش داد. فقط کافیه در شورتکد زیر مقدار Fancy را به ۲ تغییر دهید. مانند: [sdm_download id=”۷۱۷″ fancy=”۲″ color=”orange”]

افزونه Simple Download Monitor

به علاوه در زیر منو log لیست تعداد دفعات دانلود فایل همراه با تاریخ و آی پی بازدید کننده نمایش داده می شود. و در قسمت stats وضعیت تعداد دانلود ها بر اساس تاریخ و کشور در یک نمودار نمایش داده می شود. و در آخر وارد زیر منو settings شوید و تنظیمات در صورت لزوم تغییر و ذخیره کنید.

ساخت جعبه دانلود در وردپرس با افزونه Simple Download Monitor
  • ساخت جعبه دانلود در وردپرس با افزونه Simple Download Monitor
  • ساخت جعبه دانلود در وردپرس
  • افزونه Simple Download Monitor
4

یک دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید