آموزش وردپرس

رفع خطای نمیتوانید افزونه را حذف کنید1 min read

با یکی دیگر از مقالات آموزش وردپرس خدمت شما عزیزان هستیم که موضوع آموزش رفع خطای نمیتوانید افزونه را حذف کنید میباشد.امروزه بسیاری از وب سایتی هایی که در دنیای اینترنت فعالیت خود را آغاز میکنند از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکنند. این سیستم با توجه به امکانات بسیاری که دارد و همچنین متن باز بودن و قابلیت گسترشی که به کاربران اعطا نموده است از محبوبیت بالایی برخوردار است.

خطای نمیتوانید افزونه را حذف کنید

یکی از ویژگی هایی که وردپرس از آن بهره مند است افزایش قابلیت های وب سایت با استفاده از افزونه ها می باشد. افزونه را می توان در حالت کلی یک قابلیت و یا امکان جدیدی برای سایت در نظر گرفت که به کمک آن میتوان ظاهر و یا کارایی سایت را بهبود بخشید. به صورت کلی افزونه ها به زبان php  ساخته میشوند که به راحتی میتوان آنها را از مخزن وردپرس و یا وب سایت من یک وردپرس هستم دانلود و بر روی وب سایت خود نصب نمایید.

 

ممکن است گاهی پس از اینکه افزونه ای را بر روی وب سایت خود نصب نمودید مایل به حذف آن به هر دلیلی باشید. در حالت کلی در صورتی که اقدام به حذف افزونه از بخش افزونه های پنل وب سایت خود می نمایید این اتفاق به سرعت انجام شده و افزونه از وب سایت شما پاک خواهد شد اما این امر در برخی مواقع به خوبی انجام نمیشود و افزونه از وب سایت شما پاک نمیشود و وب سایت به شما خطای نمیتوانید افزونه را حذف کنید نشان میدهد. در صورتی که این اتفاق برای شما افتاده است و اکنون به دنبال راهی برای حذف افزونه ی مد نظر هستید تا انتها همراه من یک وردپرس هستم باشید تا به شما راه حل رفع خطای نمیتوانید افزونه را حذف کنید را ارائه نماییم.

دلیل اصلی خطای نمیتوانید افزونه را حذف کنید در اصل وجود کد های پیچیده و تو در تویی میباشد که کد نویس افزونه به صورت مخفی آنها را قرار داده و شما حتی در صورتی که از طریق هاست سایت خود اقدام به حذف افزونه مورد نظر نمایید باز هم این افزونه از وب سایت شما حذف نمیشود و همچنان پا برجاست.

رفع مشکل حذف افزونه در وردپرس

در این مقاله آموزش وردپرس برای اینکه بتوانید این چنین افزونه هایی را از وب سایت خود حذف نمایید کافی است مراحل زیر را به دقت دنبال نمایید.

برای شروع ابتدا باید از طریق SSH وارد وب سایت خود شوید و پس از آن دستور زیر را بنویسید.

برای اینکه بتوانید تمامی فایل های موجود در پوشه افزونه ها را مشاهده نمایید می بایست دستور زیر را وارد نمایید.

پس از آن به دنبال پوشه افزونه ی مورد نظر خود بگردید و پس از پیدا شدن آن با دستور زیر نسبت به حذف همیشگی آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که به جای folder name  می بایست نام پوشه ای که میخواهید آنرا حذف نمایید را می بایست وارد نمایید.

پس از اینکه مراحل بالا را به درستی انجام دادید می توانید به پنل وب سایت خود مراجعه نمایید و شاهد حذف شدن افزونه از مجموع افزونه های موجود بر روی سایت باشید. در صورتی که به SSH دسترسی ندارید و یا اینکه کار با آن را به خوبی بلد نیستید میتوانید با ورود به هاست وب سایت خود به بخش فایل منیجر رفته و  پس از ورود به پوشه ی plugin وارد پوشه ی wp-content شوید و به صورت دستی نسبت به حذف پوشه ی افزونه اقدام نمایید.

می توانید از مقالات دیگر آموزش وردپرس دیدن فرمایید.

رفع خطای نمیتوانید افزونه را حذف کنید
  • رفع خطای نمیتوانید افزونه را حذف کنید
  • رفع مشکل حذف افزونه در وردپرس
5

یک دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

محمد زیار
محمد زیار هستم متولد 1376، حدودا هشت سالی هست که در زمینه وب و تولید محتوا مشغول به کار هستم، طی 4 سال گذشته با چندین شرکت طراحی سایت و برندینگ به صورت حضوری همکاری داشته و دارم، هدفم افزایش سطح معلومات عمومیم و تقویت قدرت تولید محتوا و سئو خودم هست برای ارائه محتوای باکیفیت بالاتر و مطلوب تر، امیدوارم از مطالبی که در من وردپرس هستم قرار میدم نهایت استفاده ارو ببرید.