آموزش وردپرس

نحوه بستن آی پی در وردپرس بدون نیاز به افزونه1 min read

بستن آی پی در وردپرس

نحوه بستن آی پی در وردپرس بدون نیاز به افزونه، یکی درگر ازمقالات آموزش وردپرس هستش که برای شما دوستان عزیز آماده شده است پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید. یکی از مواردی که ممکن است برای مدیران وب سایت ها پیش آید این است که مایل باشند تا دسترسی یک آدرس آی پی خاص را به سایتشان محدود کنند تا دیگر آن ای پی خاص نتواند از سایت آنها بازدید کند. بلاک کردن آی پی در وردپرس یکی از روش هایی است که میتوان به کمک آن سایت را از حملات اسپم و هک در امان نگه داشت.

از این رو مدیران وب سایت های مختلفی به دنبال آموزش نحوه بستن آی پی در وردپرس بدون نیاز به افزونه هستند به همین دلیل امروز قصد داریم تا با قرار دادن آموزش نحوه بستن آی پی در وردپرس به این دست از مدیران خدمتی کرده باشیم با ما در من یک وردپرس هستم همراه باشید.

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس

به طور کلی میتوان اینطور گفت که هر کامپیوتر و سیستمی که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد در هنگام اتصال به اینترنت یک آدرس به آن اختصاص می یابد که این آدرس توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت به وی اختصاص داده شده است. همه بازدیدکنندگانی که از سایت شما بازدید میکنند دارای آی پی های مشخصی هستند که در هاست شما ذخیره میشود. از این گفته میتوان نتیجه گرفت که در صورتی که شما نیز از وب سایتی بازدید نمایید آن وب سایت آی پی سایت شما را ذخیره میکند.

چرا نیاز به بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس به وجود می آید؟

هر چقدر که وب سایت شما در گوگل رشد می کند و بازدید و محبوبیت بیشتری به دست می آورد اسپم ها و هکران توجه بیشتری به آن کرده و احتمال آنکه سایتتان مورد حملا هکری و یا اسپمی قرار گیرد بسیار زیاد خواهد بود. از این رو در صورتی که به موارد مشکوکی در این زمینه ها برخوردید می توانید با بستن آی پی های مشکوک نسبت به اتمام این حملات اقدام نمایید.

پیدا کردن آدرس آی پی در وردپرس برای بلاک کردن

در صورتی که وب سایت شما دچار حملات اسپم شده باشند و نظرات متعددی بر روی وب سایت شما ارسال شده باشد می توانید با مراجعه به بخش نظرات وردپرس آی پی شخص اسپمر را به دست آورید تا در مرحله ی بعدی نسبت به نحوه بستن آی پی در وردپرس بدون نیاز به افزونه اقدام نمایید.

مسدود کردن آدرس آی پی  در هنگام حملات DDos در وردپرس

گاهی ممکن است از سوی یک هکر و یا تیم هکری از طریق یک آی پی و یا آی پی های متفاوت به سمت سایت شما بازدید های بسیاری روانه سازند که نتیجه این کار اتمام پهنای باند سایت شما و از دسترس خارج شدن آن و یا کاهش سرعت لود و افزایش زمانی است که کاربر باید منتظر بماند تا بتواند صفحه وب سایت شما را بازدید نماید به این گونه حملات DDos گفته میشود. بهترین کاری که میتوان در این زمان انجام داد بستن آدرس آی پی مهاجمین می باشد از این رو وارد کنترل پنل هاست سایت خود شده و از پیشخوان ورد پرس به بخش logs مراجعه و بر روی آیکن Raw Access Logs کلیک نمایید. پس از آن وارد صفحه ورود دسترسی سایتتان خواهید شد و می توانید با کلیک بر روی نام دامنه خود فایل آی پی های ورودی وب سایت خود را دریافت نمایید.

با توجه به اینکه فایل دریافت شده به صورت فشرده شده می باشد می بایست برای خارج کردن آن از حالت فشرده از برنامه هایی که به همین منظور در اینترنت موجود می باشند استفاده نمایید. پس از خارج کردن فایل از حالت فشرده می بایست آنرا با notepad یا textedit  باز نمایید تا محتوای آن که شامل آی پی های درخواست دهنده به سایتتان می باشد برای شما نمایان شود. همانطور که می بینید هر خط نشان دهنده ی یک آی پی و یک درخواست بازدید از سایتتان می باشد.

پس از آن می بایست آدرس آی پی که به نظرتان مشکوک می باشد را کپی کرده اگر مایلید تا این آی پی ها از گذاشتن کامنت در سایت شما محروم شوند کافی است به پنل وردپرس بخش گفت و گو ها رفت و در قسمت جعه سیاه آی پی های مد نظر خود را قرار دهید تا این دسترسی از آن ها گرفته شود و دیگری نظری از جانب آن آی پی به سایت شما ثبت نشود.

برای اینکه جلوی حملات دیداس بر روی سایتتان را بگیرید لازم است تا به پیشخوان وردپرس سایت خود رفته و در بخش security بر روی قسمت IP Address Deny Manager کلیک نمایید تا وارد بخشی شوید که امکان بستن آی پی در وردپرس بدون نیاز به افزونه برای شما فراهم شده است. در صفحه باز شده کافی است آدرس آی پی هایی که به آنها مشکوک شده اید را قرار داده و پس از آن بر روی add کلیک نمایید.

 

توجه داشته باشید که در صورتی که از این روش برای  بستن آی پی در وردپرس بدون نیاز به افزونه اقدام نمایید تنها محدوده مشخصی از آی پی ها دیگر توانایی بازدید از وب سایت شما نخواهند داشت . این در حالی است که بسیاری از حملات DDos امروزی توسط تعداد بالایی از آی پی ها از سراسر جهان صورت میگیرد که همین امر سبب می شود تا شما نتوانید به این روش جلوی تمام آنها را بگیرید از این رو می بایست حتما بر روی سرور و هاستی که از آن برای میزبانی وب سایت خود استفاده میکنید یک فایروال قدرتمند و مطمئن ثبت شود تا در صورتی که آی پی خاصی مشکوک به نظر رسید به سرعت جلوی فعالیت آنرا بگیرد.

نحوه بستن آی پی در وردپرس بدون نیاز به افزونه
  • نحوه بستن آی پی در وردپرس بدون نیاز به افزونه
  • بستن آی پی در وردپرس بدون نیاز به افزونه
  • بستن آی پی در وردپرس
5

دیدگاه خود را ثبت کنید

محمد زیار
محمد زیار هستم متولد 1376، حدودا هشت سالی هست که در زمینه وب و تولید محتوا مشغول به کار هستم، طی 4 سال گذشته با چندین شرکت طراحی سایت و برندینگ به صورت حضوری همکاری داشته و دارم، هدفم افزایش سطح معلومات عمومیم و تقویت قدرت تولید محتوا و سئو خودم هست برای ارائه محتوای باکیفیت بالاتر و مطلوب تر، امیدوارم از مطالبی که در من وردپرس هستم قرار میدم نهایت استفاده ارو ببرید.