آموزش وردپرس

دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر1 min read

آموزش وردپرس

یکی از مواردی که می‌تواند در جهت ارتقای امنیت وردپرس موثر باشد دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر است. که از سری آموزش وردپرس محسوب می شود. بسیاری از سایتها هستند که برای مدیریت کاربران و ایجاد قابلیت ثبت نام و عضویت در سایت از افزونه های وردپرس استفاده می کنند که در ان دیگر لزومی ندارد کابران به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشند.

یا اینکه در چنین مواردی برخی کاربران آدرس ورود به پیشخوان وردپرس را تغییر می‎دهند، بنابراین لزومی به دسترسی کاربران به پیشخوان نیست.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا نحوه اعمال محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس را برای سایر نقش های کاربری آموزش دهم.

دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر

دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر

برای شروع کار وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار داده و آن را ذخیره کنید.

همانطور که در این قطعه کد مشاهده می‌کنید امکان دسترسی به پیشخوان وردپرس تنها برای نقش کاربری administrator که برای مدیر کل می باشد فراهم خواهد بود. اگر نتوانستید با این آموزش وردپرس دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر رو عملی کنید در زیر افزونه های برای این کار معرفی می کنم که کارتون رو شاید آسون کنه! ولی بازهم پیشنهاد ما استفاده از رول بالا یعنی کدنویسی هستش.

 

دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر با افزونه

اما اگر نمیخواهید تا از کدنویسی استفاده کنید پیشنهاد می‌کنم از افزونه WP Admin No Show استفاده کنید. که در انتهای مطلب میتونید دانلود نمایید.

این افزونه نیز دارای کارکرد مشابه با این کدها می باشد به طوری که تا به امروز توانسته است تا بیش از ۷.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۵ را ازان خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به منوی تنظیمات افزونه مراجعه کرده و نقش های کاربری که قصد دارید دسترسی به پیشخوان برای انها فراهم باشد را انتخاب کنید.

دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر با افزونه

همچنین اگر با استفاده از مقاله حذف منوی ویرایش قالب و افزونه از پیشخوان وردپرس امکان ویرایش فانکشن قالب برای شما وجود ندارد میتوانید از طریق هاست خود و یا یک اکانت FTP کدهای فوق را در فانکشن قالب خود اضافه کنید.

دانلود افزونه از مخزن وردپرس

 

دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر
  • دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر
  • دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر با افزونه
5

دیدگاه خود را ثبت کنید