آموزش وردپرس

۸ نشانه های هک شدن سایت وردپرسی1 min read

نشانه های هک شدن سایت وردپرسی

۸ نشانه های هک شدن سایت وردپرسی یکی دیگر از مقالات آموزش وردپرس میباشد که برای دوستان عزیز آماده شده است، یکی از بخش هایی که در دنیای اینترنت دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد بحث امنیت وب سایت های اینترنتی می باشد. به همین دلیل مدیران وب سایت ها بیش از پیش می بایست بر روی امنیت وب سایت های خود سرمایه گزاری کنند تا هم امنیت وب سایت خود را ارتقا داده باشند و هم امنیت مشتریان و کاربرانی که از سایت آنها بازدید میکنند را حفظ نموده باشند. در این مقاله از سری مقالات آموزشی من یک وردپرس هستم به سراغ ۸ نشانه های هک شدن سایت وردپرسی رفته ایم تا به مدیران وب سایت ها در این زمینه آموزش دهیم تا در صورتی که با هریک از موارد ذکر شده در این مقاله رو به رو شدند اقدامات امنیتی در زمینه مقابله با هک شدن سایت خود را به موقع انجام دهند. با ما در من یک وردپرس هستم همراه باشید.

 

افت ناگهانی ترافیک سایت

بهتر است از ابتدای راه اندازی سایت وردرپرسی خود گوگل آنالتیکس را بر روی آن فعال نمایید. اگر تا کنون این کار را انجام نداده اید پیشنهاد میکنیم همینک این کار را انجام دهید و از امکانات این ابزار خوب گوگل برای وب سایت خود استفاده نمایید. با استفاده از گوگل آنالتیکس می توانید آمار بازدید سایت خود را به صورت روزانه و دوره ای بررسی نمایید در صورتی که شاهد افت شدید در میزان بازدید های خود شدید این افت میتواند یکی از نشانه های هک شدن سایت وردپرسی شما باشد. در اینترنت بد افزار ها و تروجان های بسیاری هستند که میتوانند ترافیک سایت شما را از بین برده و یا آنرا به سایت هایی که مد نظرشان است منتقل نمایند. از این رو می بایست به دقت بازدید سایت خود را مد نظر داشته باشید.

اضافه شدن لینک های بد و مخرب به سایت

یکی دیگر از نشانه های هک شدن سایت وردپرسی تزریق داده های مختلف و خارج از چارچوب کاری شما به سایتتان می باشد. یکی از روش هایی که هکران بیشتر از آن برای نفوذ به وب سایت هایی که از امنیت ضعیفی برخوردار می باشند استفاده میکنند درب پشتی وب سایت می باشد. آنها از این طریق به سایت شما نفوذ نموده و با قرار دادن لینک هایی که اکثرا اسپم و مخرب هستند سبب می شوند تا اعتبار شما نزد گوگل خدشه دار شود. آثار بعضی از این لینک ها حتی پس از حذف آنها نیز از بین نخواهد رفت و هیچ تضمینی برای اینکه دوباره این اتفاق برای شما نیوفتد نیز وجود ندارد مگر اینکه بتوانید درب پشتی وب سایت خود را ببندید تا دیگر راه نفوذی از این طریق در وب سایتتان وجود نداشته باشد.

دیفیس شدن صفحه اصلی وبسایت

یکی از کار های معمولی که هکران پس از اینکه موفق به هک کردن سایت ها میشوند انجام میدهند این است که صفحه ای را تحت عنوان صفحه دیفیس و یا “این سایت توسط تیم XXX هک شد” بر روی صفحه اصلی سایت مورد حمله قرار گرفته قرار میدهند تا بازدید کنندگان آن وب سایت از هک شدن آن مطلع شوند و به نوعی اعتبار آن سایت نزد کاربرانش کاهش یاد. در صورتی که روزی با این صفحه یا مشابه آن بر روی سایت خود مواجه شدید متاسفانه این نیز یکی از نشانه های هک شدن سایت وردپرسی شماست و می بایست با پشتیبان سایت خود تماس بگیرید.

وارد نشدن به پنل مدیریت وردپرس

شاید یکی از بد ترین و تلخ ترین و در عین حال دردآور ترین بخش های مدیریت یک سایت وردپرسی آن باشد که مدیر سایت قصد ورود به پنل مدیریت وب سایت وردپرسی خود را داشته باشد اما هرچه یوزر و رمزی که تا دیروز با آن میتوانسته وارد پنل شود را وارد میکند نمیتواند وارد سایت شود. این در حالی است که بازیابی پسورد توسط ایمیل نیز کاربردی نخواهد داشت و دلیل آن تنها حذف یوزر کاربری مدیریت وب سایت وردپرسی توسط هکر می باشد. در صورتی که با چنین شرایطی رو به رو شدید با توجه به اینکه چنین شرایطی یکی از نشانه های هک شدن سایت وردپرسی می باشد پیشنهاد میکنیم قبل از انجام هر اقدامی ابتدا پشتیبان وب سایت خود را در جریان مشکل پیش آمده قرار دهید.

حساب کاربری مشکوک در وردپرس

گاهی ممکن است با ورود به پنل مدیریت خود و در قسمت کاربرانی که به پنل دسترسی دارند با کاربرانی رو به رو شوید که شما دسترسی آنها را ایجاد نکرده باشید. حتی ممکن است در چنین شرایطی سمت کاربر ناشناس مدیریت کل سایت بوده باشد و بتواند به کل بخش های پنل مدیریت وردپرس دسترسی داشته باشد. با توجه به اینکه چنین شرایطی نیز یکی از نشانه های هک شدن سایت وردپرسی می باشد و احتمال میرود یوزر ایجاد شده توسط هکر ایجاد شده باشد پیشنهاد میکنیم ابتدا کاربر ناشناس را حذف نموده و سپس به تعویض رمز پنل مدیریت وب سایت خود اقدام نمایید.

کند بودن و واکنش گرا نبودن وبسایت

یکی از روش هایی که ممکن است هکران با استفاده از آن به سایت شما حمله کنند استفاده از حملات DDos می باشد. در اینگونه حملات هکر با استفاده از سرور ها و آی پی های مختلف سعی میکند تا با بازدید های پی در پی پهنای باند سایت شما را مصرف و یا سقف بازدید های آنلاین سروری که سایت شما را پشتیبانی می کند را پر نماید در این صورت است که وب سایت شما از دسترس خارج شده و احتمالا سیستم های امنیتی سرور به جهت حفظ منابع سخت افزاری تا پایان حملات جلوی نمایش سایت شما را بگیرند و به این طریق در صورتی که خودتان و یا هر بازدید کننده دیگری وارد سایت شود با عدم دسترسی به سایت مواجه میشود که این نیز خود یکی دیگر نشانه های هک شدن سایت وردپرسی می باشد.

تبلیغات غیر معمول در سایت

گاهی ممکن است یک هکر از سایت شما استفاده ابزاری نماید و در صفحات مختلف سایت شما تبلیغات پاپ آپ ، بنری و یا لینکی قرار دهد. پیشنهاد میکنیم در صورتی که به بحث امنیت وب سایت خود اهمیت فراوانی می دهید هر از چندگاهی تبلیغاتی که بر روی سایتتان قرار دارد را بررسی نمایید تا در صورتی که به تبلیغی غیر معمول برخورد کردید نسبت به حذف آن و همچنین افزایش امنیت وب سایت وردپرسی خود اقدام نمایید.

8 نشانه های هک شدن سایت وردپرسی
  • 8 نشانه های هک شدن سایت وردپرسی
2.5

دیدگاه خود را ثبت کنید

محمد زیار
محمد زیار هستم متولد 1376، حدودا هشت سالی هست که در زمینه وب و تولید محتوا مشغول به کار هستم، طی 4 سال گذشته با چندین شرکت طراحی سایت و برندینگ به صورت حضوری همکاری داشته و دارم، هدفم افزایش سطح معلومات عمومیم و تقویت قدرت تولید محتوا و سئو خودم هست برای ارائه محتوای باکیفیت بالاتر و مطلوب تر، امیدوارم از مطالبی که در من وردپرس هستم قرار میدم نهایت استفاده ارو ببرید.